Майнове страхування квартир

страхование квартиры

Ви часто їдете у відпустку або відрядження? Тільки що зробили ремонт в квартирі? Живете поряд з безвідповідальними сусідами?

Якщо хоча б на одне з цих питань ви відповіли ствердно – тоді вам пора замислитися про страхування власного житла.

Від яких же ризиків можна убезпечити свою квартиру? Як правило, основний перелік досить стандартний:

  1. Вогневі ризики. Зокрема мова йде про пожежі, які (якщо подивитися статистику) нині далеко не рідкість, особливо в багатоповерхових будинках. Виною можуть бути як неуважні сусіди, так і старі комунікації, які давно потребують заміни. Загоряння в технічних приміщеннях парадних – досить поширене явище, враховуючи загальний стан міського житлового фонду, величезна частина якого давно потребує ремонту. Слід зазначити, що сюди також входить відшкодування при пошкодженні майна, в разі якщо його залили при гасінні пожежі. Адже завдання пожежних природно ліквідувати загоряння без оглядки на те, що якісь речі можуть постраждати.
  2. Залив водою. Ще один ризик, який характерний для старих будинків і аж надто болючим для висоток. Покривається в даному випадку, як залив в результаті аварії систем водопостачання, так і систем центрального опалення, каналізації, а також і банального затоплення сусідами.
  3. Стихійні лиха (смерчі, урагани, затоплення, обвали).
  4. Падіння літальних об’єктів, їх частин чи вантажів.
  5. Протиправні дії третіх осіб (крадіжки зі зломом, грабежі, розбої, вандалізм, а також підпал).
  6. Наїзд транспортних засобів (це може бути актуально тим, хто проживає на перших поверхах будівель).

Яке ж майно в квартирі можна застрахувати?

  • по-перше: самі стіни, тобто несучі конструкції, комунікації, сантехніку, балкони;
  • по-друге: внутрішнє оздоблення, тобто ремонт стін, стель, підлог, дверей, віконних блоків і т.д.
  • по-третє: предмети інтер’єру і особисті речі – меблі, електроніку і т.д.

Щоб витрачені вами на страховку гроші, були витрачені не даремно – ми, виходячи з нашого досвіду, хотіли б звернути вашу увагу на деякі нюанси, що часто зустрічаються в договорах, для того, щоб в подальшому вони не стали для вас неприємним сюрпризом.

Необхідно розуміти, що не будь-які особисті речі страхова готова прийняти на покриття. Найбільш поширені виключення, тобто те, що не страхується:

  • готівка, цінні папери, банківські чеки;
  • предмети мистецтва: картини, скульптури, рукописи і т.д.
  • антикваріат;
  • колекції чого-небудь;
  • тварини і рослини;
  • хутра і коштовності, ювелірні вироби.

Також можуть бути винятки або обмеження (тобто ліміти виплат) для дрібної аудіо, відео техніки, а також мобільних телефонів в частині ризику крадіжка.

Для тих, хто часто проживає в іншому місті або країні – необхідно пам’ятати, що у кожної компанії є свої обмеження за загальною кількістю днів, протягом яких, ви повинні проживати в застрахованій квартирі, тобто якщо ви буваєте в ній не більше тижня в році, то будьте готові до того, що вам можуть відмовити в покритті.

Якщо ви запланували ремонт і вирішили застрахувати квартиру, тому що боїтеся, що робочі щось зашкодять в процесі – необхідно розуміти, що збитки внаслідок ремонтних робіт і дій робітників, які перебувають там з вашої згоди – також покриватися не будуть.

При здачі в оренду – також не покриються збитки, які були завдані орендарями, які знову ж таки знаходяться (або не знаходяться) з вами в договірних відносинах, але в будь-якому випадку перебувають там з вашого відома.

Великим плюсом є те, що вартість страховки на квартиру не висока, особливо якщо порівнювати з одним з найпоширеніших видів страхування – КАСКО.

Якщо тарифи на страхування транспортних засобів найчастіше знаходяться в межах від 3 до 8% від вартості застрахованого майна, то тарифи на страхування квартир, як правило, не перевищують навіть 0,5% від її вартості.

Тому, з огляду на сьогоднішні ціни на квартири, ремонтні роботи, матеріали, техніку і меблі – відносно невеликі суми сплачені за поліс страхування дозволять вам більш спокійно ставиться до тих ризиків, які, на жаль, на сьогоднішній день настільки небезпечні для власників житла.

Замовити дзвінок
Задати питання online