Страхування комерційної нерухомості ч.2

страхование коммерческой недвижимости

Страхування вимушеної зупинки діяльності.

За статистикою дуже багато компаній, які постраждали при настанні страхових випадків, в подальшому не можуть вийти на колишній рівень ведення комерційної діяльності, тому змушені або поступатися місцем конкурентам або взагалі залишати ринок. Тому подібний вид страхування може бути вашою додатковою конкурентною перевагою в боротьбі за місце під сонцем.

Насамперед слід зазначити, що даний вид покриття надається в комплексі зі страхуванням майна, так як він забезпечує саме захист інтересів підприємств щодо фінансових втрат, що сталися в результаті повного або часткового припинення їх комерційної діяльності в разі пошкодження, загибелі або втрати саме майна підприємства.

Що можна застрахувати?

Поточні витрати підприємства для продовження господарської діяльності в період перерви його комерційної діяльності, тобто обов’язкові витрати, які підприємство змушене нести на собі в цей період:

  • зарплати основних працівників;
  • орендні платежі;
  • податки і збори, платежі органам соціального страхування;
  • оплата відсотків по кредитах і позиках;
  • оплата послуг зв’язку, комунальних послуг.

Втрату прибутку в результаті перерви – це той прибуток, який Страхувальник отримав би протягом перерви своєї основної діяльності. Під основною діяльністю в рамках цього страхування розуміється та діяльність, по якій обсяг реалізації склав найбільшу частку в загальній сумі реалізації. наприклад:

  • у підприємств сфери обслуговування, консалтингових організацій та ін. за рахунок надання послуг/виконання робіт;
  • у торгових і постачальницьких підприємств за рахунок продажу товарів.

Вартість страхового поліса може залежати від таких факторів як:

  • загальний стан місця страхування, де провадиться діяльність;
  • наявність по сусідству з підприємством небезпечних виробництв;
  • наявність охоронних систем;
  • величина франшизи;
  • економічне становище підприємства;
  • обрана галузь промисловості, тип виробництва;
  • вид машин та обладнання тощо.

Особливістю даного виду є також те, що франшиза, що встановлюється за договором – виражається не в грошовому еквіваленті, а є тимчасовою і фіксується в днях.

Тобто після настання страхового випадку, передбаченого договором, франшиза – це той період очікування в кілька днів раніше, ніж почне діяти покриття перерви в бізнесі. Зазвичай від п’яти до двадцяти днів. Навіть якщо перерва затягнулася довше, ніж тимчасова франшиза, що вступає в роботу покриття не буде ретроактивним до дня настання страхового випадку, тобто простий за перші кілька днів, передбачені франшизою, не відшкодовується.

Також слід розуміти, що перерва не може бути нескінченною, тобто підприємство не може зупинити на кілька років діяльність і за цей період отримувати відшкодування. Оплачується той період, що необхідний бізнесу для відновлення, зазвичай цей від трьох до дванадцяти місяців.

Якщо ми говоримо про отримання страхового відшкодування, то слід пам’ятати, що страхувальник повинен буде підтвердити джерела доходу, тобто вони повинні бути легальними і такими, які можуть бути підтверджені документально в разі потреби.

На момент оцінки ризику – страхова компанія уважно вивчає дані, надані підприємством про свою комерційну діяльність за минулі роки, тому виплата страхового відшкодування буде наближена до чесного недоотриманого прибутку, заснованого на динаміці попередніх періодів.

Замовити дзвінок
Задати питання online