Страхування майна від ризиків стихійних лих

Страхування майна

Стихійні лиха нині стали звичним явищем, а їх руйнівний вплив має тенденцію до зростання. Це зумовлюється збільшенням кількості населення на планеті, зміною клімату та переважно екстенсивним характером господарювання людської цивілізації, який проявляється у зростанні потужностей підприємств і розширенні інфраструктури. Ці фактори сприяють зростанню обсягів збитків від стихійних лих.

Затоплені автомобілі, перші поверхи будинків, зірвані дахи, розтрощені вікна, пошкодження майна зламаними деревами. Чекати на відшкодування державою збитків не варто. Як показує практика, компенсацій від держави, якщо вони будуть, не вистачає для відновлення майна. Також період виплати компенсацій дуже часто затягується.

У багатьох країнах світу страхування майна є обов’язковим видом страхування. В деяких країнах держава приймає участь в оплаті страхових платежів і сплачує 50 відсотків цього платежу. Другу половину страхового платежу сплачує громадянин. В будь-якому випадку витрати на відновлення зруйнованого стихійними лихами майна будуть набагато більшими, ніж витрати на придбання полісу страхування.

Враховуючи данні наведені вище, ми вважаємо надзвичайно актуальною тему страхування майна від ризиків стихійних явищ. Розпочати хотілося б з загального формулювання майнового страхування. Даний вид страхування є найбільш важливим для будь-якого підприємства, тому що дозволяє захистити від можливого збитку його майно, та не поставити під загрозу саме існування цього підприємства. У силу аналогічних обставин подібного страхування потребують і фізичні особи.

Об’єктами страхування можуть бути:

  • нерухомість;
  • внутрішнє оздоблення приміщень;
  • промислове устаткування;
  • меблі й офісна техніка;
  • комп’ютерна техніка;
  • товарні запаси;
  • інше майно.

Страхування майна включає в себе покриття наступних ризиків:

  • Страхування від вогню, удару блискавки, вибуху;
  • Комплексне або розширене страхування “від вогню та інших випадків”, яке включає, крім ризиків пожежі і вибуху, додатково такі страхові події: землетрус; зсув; обвал; буря; ураган; повінь; град, злива; осідання ґрунту; затоплення; шторм; цунамі; пошкодження майна водою з водопровідних, каналізаційних, опалювальних систем; крадіжки зі зломом (пограбування).
  • Можливо включення в договір страхування і інших ризиків.

В середньому вартість страхування майна становить від 0,05% до 0,3% від вартості застрахованого майна та залежить від набору застрахованих ризиків.

Хотілося б зауважити, що даний вид страхування є дуже складним, і щоб отримати реальний захист краще звернутися до професійних страхових експертів (страхових брокерів), які допоможуть з визначенням набору ризиків необхідних саме для Вашого конкретного майна, з вибором страхової компанії та з укладанням договору страхування і будуть супроводжувати Ваш договір страхування протягом всього періоду його дії.

Зараз безліч страхових компаній пропонують страховий захист нерухомого майна. Напевне, для зручності (тільки не зрозуміло для чиєї) страхування нерухомого майна поділяється на види, підвиди, страхові ризики тощо. З першого погляду договір страхування майна (іншого ніж передбачено пунктами 5-9 ст.6 ЗУ “Про Страхування”) та правила страхування майна від вогневих ризиків та інших стихійних явищ відрізнити важко. Тим більше вибрати, що саме Вам на даний момент потрібно. Зазвичай під чітким керівництвом страхової компанії клієнти викидають купу грошей на вітер, страхуючи речі, яким ніщо не загрожує.

Щоб ефективно витрачати кошти на страховий захист, потрібно чітко знати, що потрібно страхувати і від чого. Кожен додатковий ризик, як то цунамі чи виверження вулкану, буде хоча і не на багато, проте збільшувати страховий тариф. Також це відноситься й до об’єкту страхування, тобто те, що Ви саме будете страхувати. Якщо квартира, то зрозуміло, що її потрібно страхувати усю. Але якщо це підприємство, то не завжди логічно страхувати його повністю, а слід вибрати дійсно те, втрата чого може принести Вам реальні збитки. Наприклад, перш за все потрібно застрахувати виробниче устаткування, а лише потім – скляні двері чи стару сантехніку.

Проаналізуємо процес страхування, відокремивши позитивні та негативні сторони.

Позитивні сторони:

Перше і найголовніше – це захист Вашого майна від непередбачених та збиткових подій. Відповідно до цього пункту Ви маєте пряму МОЖЛИВІСТЬ на відшкодування збитків, захист яких передбачається договором страхування. Чому лише можливість, а не повне право на відшкодування? Це буде зрозуміло при уважному розгляді наступних пунктів.

Страхування майна має порівняно невеликий страховий тариф. Звичайно ж при умові ефективного розподілу власних “страхових” коштів та обсягу страхового покриття. Ще раз наголошуємо на необхідності оптимального вибору “якість-ціна”.

Негативні сторони:

Довготривалий підготовчий період при страхуванні. Сюди відноситься пошук страхової компанії, яка буде відповідати усім Вашим потребам, в тому числі й по виплаті відшкодування, вичитування договорів, правил, умов страхування й інших документів, на яких буде базуватися страхування.

Бажано, щоб Ви не пропустили жодного, навіть дуже маленького пункту, оскільки згодом претензії щодо виплати коштів будуть, на жаль, безпідставними.

Декілька днів буде втрачено на буквальне вивчення кожного положення, щоб надалі бути впевненим у надійності страхового захисту. Залишилося скласти докладний список застрахованого майна та надати його на огляд страховику. Як бачимо з вищенаведеного, даний процес часу забере достатньо.

Інша негативна сторона у тих умовах, що пропонують страховики. Якщо не брати до уваги десятки систем страхування, опцій та видів, охарактеризувати все це можна в загальному. Перш за все увагу потрібно звернути на базис визначення вартості майна. Оскільки як Ви задекларуєте, так і будуть вам виплачувати. Існують дійсна, ринкова, відновлювальна, фактична, бухгалтерська вартості майна та ще безліч інших. Перед Вами стоїть непросте питання вибрати основну і максимально правильну для вас. Це досить складне питання.

До негативних умов, що пропонують страховики, слід віднести розмір страхового захисту по кожній з подій та величезну кількість обставин, при яких страхове відшкодування не буде виплачуватися взагалі. Чесно кажучи, при ознайомлені з півсотнею таких обставин, постає логічне питання: “Навіщо я щось страхую?” Проте і з цієї ситуації є вихід.

Далі йде перелік Ваших обов’язків за договором страхування. При першому прочитанні договору нам здавалось, що їх складав прапорщик радянської армії за принципом, що солдат не може бути не зайнятим, а повинен увесь час працювати. Дивно, але здається, що підписувати потрібно присягу, а не звичайний договір страхування. Про права страхувальника взагалі вказано коротко й неясно, проте лаконічно, кілька рядків.

І нарешті

саме погане – Вам можуть не виплатити страхове відшкодування.

Сумно, проте факт. Хоча в даному випадку все буде залежати від вас. У 90% випадків це вибір страхової компанії та її умов. Але це не повинно перетворюватися на сліпу лотерею, вгадав – не вгадав.

З кожної ситуації є вихід. Вихід дійсно є.

Зрівняйте переваги і недоліки страхування з Консорис.

  1. Ми на власний ризик виберемо Вам ту страхову компанію, що запропонує найбільш оптимальні тарифи та характеризуватиметься 100% законною виплатою. Відповідальність ми беремо на себе.
  2. Ми відредагуємо договір, щоб він найбільш ефективно відображав Ваші інтереси. Багаторічний досвід роботи зі страховими компаніями дозволяє нам прибирати найбільш негативні положення, що прямо заважають Вам отримувати страхове відшкодування чи на значний термін затримати його виплату, оптимально скорочуємо кількість Ваших обов’язків, збільшуючи при цьому перелік прав.
  3. Ми допоможемо Вам при визначені страхової суми. Наша практика показує, що найбільш ефективною є відновлювальна вартість майна. На дане положення ми завжди робимо наголос при страхуванні.
  4. Укладаєте договір Ви у нас. Тобто, Ви отримаєте всі правильні відповіді на поставлені питання. Ми не заангажовані.
  5. Значна економія часу. Коли Ви займаєтеся своїми справами, ми займаємося Вашим страхуванням.
  6. Ми надаємо Вам захист. Якщо трапився збиток, то весь процес його врегулювання ми беремо на себе. Від повідомлення страховика до судових суперечок.
  7. Для Вас наші послуги абсолютно безкоштовні, страховий тариф ні в якому разі не збільшується.

На риторичне питання майстра Шекспіра можна відповісти однозначно. Бути чи не бути – це не для нас. Тут уже все ясно. Страхуватися чи не страхуватися? Ми знаємо відповідь і на це запитання.

Замовити дзвінок
Задати питання online