Особливості страхування спецтехніки ч.2

спецтехника

Нагадаємо, що спецтехніка ділиться на дві підгрупи:

  • та, що допускається до пересування по суспільних дорогах;
  • та, яка не допускається до пересування по суспільних дорогах.

Для обох підгруп характерна сумісність ризиків, як транспортних, так майнових і вантажних. По суті це комплекс, що включає:

  • період перебування на стоянці (зберігання);
  • транспортування (на спеціально призначених для цього транспортних засобах);
  • самостійний переїзд по дорогах і безпосередній період експлуатації спецтехніки за призначенням (напр., на будівельному майданчику або в поле).

Надвелика ціна на техніку часто стає причиною для фінансового і оперативного лізингу. Тут теж свої фішки, наприклад:

  • страхувальником може бути як власник техніки, так і орендар або лізингоодержувач;
  • за договором страхувальником вигідніше бути лізингодавцю і власнику, тому що страховик розглядає його в перспективі як постійного клієнта з арсеналом великих угод, що дає привілейовані страхові умови. Варіант, при якому страхувальником виступає лізингоодержувач, для всіх менш кращий;
  • здача в наступну суборенду або зміна лізингоодержувача – вагомий привід для повідомлення страховика, тому що це вважається зміною ступеня ризику.

Визначити ціну нової спецтехніки легко, так як страхується вона відразу за ціною придбання, а ось з уживаною складніше, так як комплектації і модельні ряди можуть не мати широкого кількості аналогів на ринку, що ускладнює оцінку вартості. Крім того на б/в техніку в залежності від її віку при визначенні тарифу застосовуються підвищувальні коефіцієнти за вік, чим старше техніка, тим коефіцієнт вище.

Важливо при оформленні поліса страхування узгодити СТО, на якому буде ремонтуватися техніка, в разі її пошкодження. Тим більше, що в силу її специфіки на деяку може підходити для ремонту тільки вузькопрофільна майстерня.

Додаткове і навісне обладнання (наприклад, ковші або гідромолоти), страхуються тільки разом з тією технікою, на якій вони закріплені або встановлені.

Якщо в договорі прописані конкретні адреси експлуатації техніки (адреси будмайданчиків, наприклад) або адреси зберігання (склади), то при їх зміні, також беззастережно повідомляйте страховика, інакше на нові локації страхове покриття вже не буде поширюватися.

Для сезонної техніки є сенс в цілях економії оформляти покриття за ризиками в процесі експлуатації тільки на період її конкретної роботи. В інший час техніку можна страхувати просто як майно за адресою зберігання, що обійдеться набагато дешевше.

Замовити дзвінок
Задати питання online