Зелена карта

зеленая карта

Безвізовий режим мотивує українців все частіше відмовлятися від послуг громадського туристичного трансферу на користь власного авто. Зручніше насолоджуватися низкою пейзажів і дорогою, ніж ділити простір з незнайомцями, не кажучи вже про затримки рейсів, чергах при проходженні контролю і інших “бонусах для туриста”.

Свободу пересування межами Європи і країн колишнього СНД на автотранспорті дає “Зелена карта”. Але, як і будь-який інший поліс страхування, вона теж має обмеження і специфіку.

Нагадаємо, що “Зелена Карта” (ЗК) – це поліс обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності для виїзду в країни “Зеленої Зони”. Це не формальність, яку без вагань купують туристи за принципом “нехай буде, все одно потрібно”. Це ваша гарантія, в разі, нанесення шкоди майну, здоров’ю або життю іншому учаснику ДТП, але за кордоном. «Зелена Зона» включає в себе список країн ЄС і деяких країн колишнього СНД.

Різниця між ЗК і ОСАЦВ:

  1. ЗК діє тільки за межами України, але без нього вас не випустять.
  2. Мінімальний термін дії поліса становить 15 днів, максимальний – 1 рік.
  3. Франшиза відсутня.
  4. Вартість залежить від часу перебування за кордоном, території покриття і типу транспортного засобу. Найдорожчі ЗК виписують автобусам, найдешевші – мотоциклам.
  5. Ліміт суми відшкодування в кожній країні свій (в деяких, він досягає мільйона євро, а в інших, і зовсім, не обмежений).
  6. Поліси поділяються на два типи:
  • той, який поширюється на всі країни, що входять в Бюро «Зеленої карти». Чинний перелік країн висить на сайті Моторного Транспортного Бюро України http://www.mtsbu.ua/ua/green_card/96532/;
  • той, який діє тільки в Росії, Республіці Білорусь, Молдові та Азербайджані.

Не варто спокушати долю і їхати без Зеленої Карти, покладаючись купити її на кордоні. Так, на прикордонному контролі цей поліс часто продають в кіосках. А якщо кіоск закритий або на перерві? Крім того, що це затримає вас, так ще і вибору не надасть – доведеться купувати те, що запропонують.

На що ще варто звернути увагу?

  • ціна на поліси одна і регулюється Моторним Транспортним Бюро України, тому знижки, акції і тому подібні демпінгові виверти страховиків повинні вас насторожити;
  • перевіряйте контрольний код, який вказаний в полісі в правому нижньому кутку, так як при оформленні дані вносяться в базу МТСБУ в режимі онлайн і відбувається його генерація. Наявність цього коду – ваша гарантія справжності поліса!
  • ми пам’ятаємо, поліси є двох видів, тому при покупці зверніть увагу на те, що вам виписують. Якщо маєте намір обмежитися тільки поїздками в Росію, Молдову, Білорусь або Азербайджан, то краще вибрати другий тип полісу, що обійдеться вам дешевше;
  • при в’їзді на окуповану територію Криму у вас можуть зажадати поліс «Зеленої карти». Бажано його мати, але пам’ятайте, що Крим, відповідно до законодавства України це територія України, тому на територію Кримського півострова дія «Зеленої карти» не поширюватиметься і для українських страховиків поліс не буде дійсним, у разі матеріальних втрат або шкоди на даній території. Тобто за фактом, ви просто заплатите за папірець, який дозволить вам виконати місцеві вимоги, але реального страхового захисту нести він не буде.
Замовити дзвінок
Задати питання online