Страхування цивільної відповідальності

Страхування цивільної відповідальності

Страхування відповідальності – порівняно молода галузь страхування, який трохи більше 100 років. Її суть полягає в тому, що страховик приймає на себе зобов’язання відшкодувати збиток, заподіяний страхувальником третій особі або групі осіб. Страхування відповідальності – це специфічна сфера і вимагає дуже ретельного підходу, так як може бути дуже різноманітним: загальноцивільне, професійне, за якість виробленої продукції, екологічне тощо.

На що людина, далека від страхового права, повинна звернути особливу увагу для укладення ефективного договору страховки відповідальності?

  1. Наявність причинно-наслідкового зв’язку. Виявлення причинно-наслідкового зв’язку є найбільш важкою проблемою в цивільній відповідальності. Причинний зв’язок виражається в тому, що:
    • причина передує слідству в часі;
    • перша породжує другу. Тобто повинен бути прямий зв’язок між вашими діями або бездіяльністю, і збитком майну або шкодою життю та здоров’ю третьої особи.
  2. Ризикова частина (самі ризики і виключення з них).
  3. Час настання відповідальності, терміни захисту інтересів застрахованої особи. Період страхування і можливість подачі претензій, так званий тригер.
  4. Суми, що підлягають відшкодуванню.
  5. Процедура виплат постраждалим з вини страхувальника, прямі і непрямі збитки. Прямий збиток очевидний – це знищення або пошкодження майна третьої особи, нанесення шкоди життю або здоров’ю третьої особи, яка помітна неозброєним оком. Якщо наявний страховий випадок є прямим збитком, то компенсація розраховується виходячи з розміру цього збитку. Варто додати, що витрати по зменшенню збитку, проведені страхувальником, також відносяться до цієї категорії. Непрямий збиток неочевидний. Як приклад непрямого збитку можна згадати упущену внаслідок настання страхового випадку вигоду або неможливість використання майна через настання страхового випадку.

Це одні з багатьох пунктів в договорах страхування відповідальності, на які варто звернути увагу. Але як говорилося вище, різноманітність видів страхування відповідальності включає в себе різні нюанси. Наявність великого та висококваліфікованого штату юристів, 20-річний досвід страхування подібних ризиків нашими фахівцями дозволяє нам розробити і реалізувати той страховий продукт, який найбільше відповідає вашим вимогам.

Наша компанія – великий оптовий покупець, який щорічно набуває страховки на десятки мільйонів гривень і розміщує ризики на мільярди гривень, тому послуги Консорис оплачуються у вигляді дисконту від страхових компаній. Ви платите тільки за страховку, а наші послуги оплачують самі страхові компанії. Більш докладно про це читайте в розділі «Страховий консалтинг».

Замовити дзвінок
Задати питання online