Медичне страхування та особисті види

Медичне страхування

Згідно ст.49 Конституції України, кожен громадянин має право на безкоштовну медицину. Але по факту, безкоштовної медицини в Україні немає. Базові послуги (консультація лікаря, первинний огляд, аналізи за направленням і т.д.) здатен надати МОЗ, але в разі складних захворювань, травм або невідкладної допомоги, хід лікування може істотно затягнутися, а також вимагати істотних фінансових витрат. Виходячи з цього, в наші дні медичне страхування життєво важливо.

Вибір медичної страховки – процедура складна.

 • По-перше, треба вдало підібрати страхову компанію з гарною репутацією і фінансовою надійністю з представлених на українському ринку.
 • По-друге, ретельно вивчити всі типи медичного асистансу, послуг і установ, які будуть обслуговувати клієнта.
 • По-третє, врахувати всі юридичні аспекти при укладанні договору і нюанси, які можуть виникнути протягом строку його дії.

Захищаючи себе від клієнтів, що надмірно лікуються, страхові компанії вводять ряд обмежень на страхові випадки. Це важлива частина договору, яку треба скрупульозно вивчити при підписанні.

Які це обмеження?

 1. Антикризові застереження рівня збитковості – договір передбачає обмеження витрат страховика тією сумою, яку Ви заплатили за договір.

Приклад: Ви уклали договір, за який заплатили 10000грн. Страхова компанія, за допомогою вищезазначених застережень, забезпечила собі гарантію, що не виплатить Вам більше 10000грн. А якщо при цьому додатково враховується норматив на ведення справи, то може виникнути парадоксальна ситуація, коли Ви заплатите страховику 10000грн. за договір, а він організовує лікування не більше ніж на 7000грн.

 1. Обмеження за кількістю або обсягом страхових випадків – це фіксований час перебування хворого в стаціонарі, закріплений графік і частота викликів невідкладної допомоги, обмеження суми покриття медикаментозної терапії та ліків.

Приклад: укладаючи договір зі страховою компанією, клієнту, як додаткова опція запропоновано «розширене покриття медикаментів». Але, юридичний маневр мав на увазі використання даної опції тільки один раз в поліклінічному режимі.

 1. Формальні опції – перелік послуг, які входять в програму страхування, і залишаються невикористаними в ході застосування договору.

Приклад: за доплату, в договір включені послуги профілактичного огляду і лікувального масажу. На перший погляд, корисні опції, але страховик обмежує їх застосування тільки у відомчих та державних установах. Це ускладнює процедуру отримання, так як установи працюють за графіком, який часто збігається з графіком клієнта. Щоб піти на масаж, Ви відпрошуєтеся з роботи або берете відгул. А відпроситися на 2-3 години, з огляду на час на проїзд для отримання 10 процедур масажу, у Вас навряд чи вийде.

Наведені приклади – це найпоширеніші епізоди в медстрахуванні, які непрофесіонал проігнорує. На практиці подібні «дрібниці» зустрічаються частіше.

Фахівці Консорис підберуть найвигідніші для Вас пропозиції по медичному страхуванню. У вигляді порівняльного аналізу ми складемо список пропозицій від передових агентств на ринку України, який включає:

 • список переваг, недоліків і особливостей кожної окремо взятої пропозиції;
 • цінову політику запропонованих пакетів;
 • розбір фінансової стабільності і надійності кожної з рекомендацій.

На основі цієї інформації Ви підберете оптимальний за ціною і якістю страховий продукт.

Консорис також надає весь спектр послуг з питань, які виникають в процесі дії договору медичного страхування, а саме:

 1. Захист інтересів клієнта в спірних ситуаціях.
 2. Допомога при появі будь-яких проблем з сервісом.
 3. Організація процедури відшкодування самостійно витрачених коштів.
 4. Безкоштовна юридична допомога.

Наша компанія – великий оптовий покупець, який щорічно набуває страховки на десятки мільйонів гривень і розміщує ризики на мільярди гривень, тому послуги Консорис оплачуються у вигляді дисконту від страхових компаній. Ви платите тільки за страховку, а наші послуги оплачують самі страхові компанії. Більш докладно про це читайте в розділі «Страховий консалтинг».

Замовити дзвінок
Задати питання online