Страхування товару на складі ч.1

страхование товара на складе

Товари, під час тривалого перебування в складських приміщеннях, схильні до тих же ризиків, що і майно в будинку кожного з нас. Воно може бути затоплено, схильне до пожеж, фізичних пошкоджень і багатьох інших. Або, можливо, Ваш бізнес пов’язаний з крихкими і дорогими предметами, які можуть бути легко зламані, зруйновані недбайливими працівниками або виходом з ладу транспортного обладнання. У будь-якому випадку, втрата або порушення товарного виду продукції несе великі збитки її власникам.

В цілому в питаннях, пов’язаних зі страхуванням відповідальності складу, можна виділити два види страхування:

 • страхування відповідальності складського оператора;
 • страхування товару на складі.

Слід чітко розуміти, що це два різних види, що мають свою специфіку і спрямовані на захист майнових інтересів різних сторін договору зберігання. Страхування відповідальності актуально для власника складу, а страхування товарів на складі знаходиться в зоні інтересів власника товару. Однак, оператор складу в тому числі може здійснювати майнове страхування збережених товарів, але тільки за погодженням і на користь замовника (власника товару).

На сьогоднішній день страхування відповідальності відстає від майнового страхування. Більшість операторів впевнені в тому, що їх діяльність не може завдати шкоди товарним запасам, що зберігаються на складі, а ризики виникнення форс-мажорної ситуації покриває договір майнового страхування. Розглянемо ж докладніше кожен із видів.

Страхування відповідальності складського оператора

Страхування професійної відповідальності актуально для будь-якого власника складу та логістичного терміналу, який здійснює такі операції:

 • перерахунок, реєстрацію товару при складських операціях;
 • проведення вантажно-розвантажувальних робіт;
 • обробку вантажу і формування більш дрібних партій товару;
 • зберігання вантажу на складі й інші послуги.

Страховим випадком є ​​виникнення у страхувальника (оператора складу) відповідальності за втрату, недостачу, пошкодження майна в результаті:

 • ненавмисної, помилкової обробки або маркування;
 • порушення режиму зберігання (температура, вологість і т. п.);
 • помилкової видачі (відправлення) неналежному отримувачу;
 • дії вогню внаслідок пожежі, удару блискавки, вибуху газу, впливу засобів пожежогасіння;
 • впливу води з водопровідних, каналізаційних, опалювальних систем в разі їх аварії, а також аварій систем пожежогасіння;
 • механічних пошкоджень;
 • протиправних дій третіх осіб (розкрадання, хуліганських дій, актів вандалізму).

Ліміт відповідальності – тобто ліміт виплати страхового відшкодування по кожному страховому випадку і в цілому за договором визначається за погодженням сторін і, як правило, вираховується виходячи з аналізу руху товарів на складі за певний проміжок часу (півроку, рік). До уваги береться мінімальна, середня і максимальна вартість усього товару на складі і їх динаміка за аналізований період.

Страховий тариф індивідуальний і залежить від цілого ряду чинників: наприклад, від розташування корпусів складського комплексу і сусідніх будівель, середньої вартості товарів на складі, від якості систем безпеки. Наприклад, для безпечних товарів досить водяних спринклерів, простих стелажів, а сама будівля може мати звичайні стіни і дах.

А для небезпечних товарів слід використовувати пінні спринклери, спеціальні полиці і дах зі стінами спеціальної конструкції (яка під час вибуху обрушується всередину). Якщо будь-яких систем не вистачає, вартість страховки збільшується.

Замовити дзвінок
Задати питання online