Страхування товару на складі ч.2

страхование склада

Страхування товарів на складі як майна

Страхування товарів – є важливим фактором насамперед  для клієнтів складських комплексів, особливо для великих компаній, що мають значний товарообіг. Суб’єкти, орієнтовані на міжнародних клієнтів, також приділяють велику увагу питанням страхування. Орендарі складів страхують свій товар від повної або часткової втрати, псування і т. д. Крім компаній-виробників і рітейлерів, до цього виду страхування вдаються і логістичні оператори, які приймають товар на відповідальне зберігання.

Основні ризики, що покриваються є поширеними для подібного майнового страхування:

 • пожежа (пожежа, удар блискавки, вибух);
 • залив водою, що вийшла з водопровідних, каналізаційних, опалювальних та протипожежних систем внаслідок їх аварії;
 • наїзд транспортних засобів;
 • падіння пілотованих літальних апаратів;
 • стихійні лиха (повінь, ураган, землетрус, цунамі, просадка ґрунту, буря, злива, град, обвал, зсув, сель, дія підгрунтових вод, затоплення);
 • протиправні дії третіх осіб (крадіжка, розбій, грабіж, хуліганство, вандалізм, і інше).

Вартість поліса страхування товару на складі може залежати від:

 • страхової суми;
 • типу застрахованого товару, його пакування;
 • умов зберігання товару;
 • якості та матеріалу будови;
 • віку та місця розташування складських приміщень;
 • наявності систем пожежної або охоронної сигналізації;
 • застрахованої площі приміщення.

Щоб найбільш оптимально забезпечити захист своїх товарів, необхідно правильно встановити страхову вартість. Однак з останнім найчастіше і виникає проблема, так як для товарних запасів, що знаходяться на складі кількість товарів в обороті може змінюватися навіть протягом дня, на відміну від іншого майна (наприклад, нерухомості, обладнання, транспорту), яке на кінець терміну страхування є в тій же кількості і якості, що і на початок періоду.

Тому встановлюють не ціну конкретних товарів, а ліміт, в межах якого на складі (або в обороті) будуть знаходитися товари за встановлений проміжок часу. Виходячи з нього, страхова премія і буде розрахована. З огляду на таку специфіку, для страхування товарів можна застосовувати різні способи визначення страхової суми, встановивши фіксовану суму, виходячи з середньої або максимальної величини вартості товару. Розглянемо кожен з них.

Страхування по середнім залишкам товарів на складі

Необхідно визначити величину очікуваного середнього залишку товарів протягом року і метод визначення фактичних залишків, наприклад, за результатами інвентаризації. На початку періоду страхування премія нараховується від величини очікуваного середнього залишку, а по його закінченні розраховується фактична величина середнього залишку і провадиться перерахунок премії.

Якщо середній залишок виявиться більше, страхувальник сплачує премію з різниці між фактичним і очікуваним середнім залишком, якщо ж менше – страховик повинен повернути премію з різниці.

Одним з підвидів способу страхування за середнім залишком можна вважати такий, коли страхова премія нараховується та сплачується щомісячно при визначенні залишків товарів. У підсумку вийде найповніша відповідність реальній ціні товарів і їх страховій сумі.

Зазначений спосіб видається більш адекватним при страхуванні товарів, відрізняється високою точністю, при його використанні страхувальник не сплачує зайвого. Він виправданий при великих обсягах запасів або ж їх значних коливаннях, проте досить трудомісткий.

Страхування по максимальному залишку товарів

Як ліміт відповідальності приймається вартість максимального залишку, з якого і сплачується страхова премія. В цьому випадку вона буде вище, відповідно, страхувальник переплачує, оскільки не завжди є максимальна кількість товарів.

При істотному його завищенні при настанні страхової події ціна товару на дату його настання однозначно виявиться нижче страхової вартості, т. ч. страховик відшкодує фактичні збитки. Але при цьому відбувається очевидна переплата страхової премії. Даний спосіб розрахунку зручний для невеликих запасів товару або для запасів, де різниця максимуму і мінімуму невелика.

Замовити дзвінок
Задати питання online