10 важливих моментів при страхуванні КАСКО

каско

КАСКО входить в число найбільш пріоритетних і затребуваних видів добровільного автострахування. Сьогодні цю послугу пропонує більшість страховиків. Це допомагає створити конкурентне середовище і урізноманітнити пропозиції та програми за помірною ціною. А з іншого боку – у страхувальника є вибір, в яку СК звернутися, як зробити розрахунок вартості і придбати поліс КАСКО, який буде відповідати індивідуальним потребам без переплати і покривати те, що дійсно необхідно.

Врахуйте, що фокусувати увагу тільки на ціні страховки або тарифу мало для вибору тлумачного договору страхування. Звичайно, людина, яка при страхуванні автомобіля цікавиться тільки вищенаведеними пунктами – ідеальний клієнт для страхової компанії. Пам’ятайте, що страхова компанія – не благодійна організація і привабливо низька ціна формується за рахунок умов, які при детальному вивченні чи не з’являться настільки привабливими, як спочатку.

Список важливих моментів, які обов’язково варто перевірити при укладенні договору КАСКО:

1.Вік водіїв, які, згідно з договором, допущені до управління. Переконайтеся, що вік всіх, хто буде сідати за кермо – відповідає зазначеним умовам протягом усього періоду дії поліса, а не тільки на момент ув’язнення. Уточніть, які є вікові критерії, і, можливо, саме ваш вік зможе зменшити вартість тарифу.

2.Стаж водіння. Як правило, чим менше стаж, тим дорожче страховка. Якщо ваш досвід водіння більше 9-10 років – вам стають доступні найпривабливіші тарифи.

3.Наявність супутникової системи. Чим технологічніша ваша протиугінна система, тим більш привабливим є ризик для страхової компанії. Деякі навіть пропонують знижки при установці подібного обладнання, а дехто навіть готовий оплатити його установку при укладенні договору КАСКО.

4.Автоматично відновлюване відшкодування страхової суми. Буває двох видів:

  • з агрегатної страховою сумою – після виплати страховий платіж зменшується на суму компенсації і збільшується тільки з умовою доплати;
  • з неагрегатною страховою сумою – після кожної виплати, вихідна страхова сума залишається незмінною, незалежно від кількості ДТП і виплачених платежів відшкодування.

5.Франшиза. Її розміри впливають на вартість поліса, і при виборі більш високою – можна розраховувати на економію у вартості страховки, але не забувайте, що франшиза застосовується при кожному страховому випадку.

6.Чи покриваються в договорі порушення правил дорожнього руху. У багатьох СК це окрема опція, яка передбачає її включення за доплату. Але у деяких певні грубі порушення ПДР не виключаються з договорів в будь-якому випадку, навіть за гроші. Ознайомтеся з ними заздалегідь в розділі Винятків.

7.Розстрочка платежу. При виборі розстрочки – двома платежами або поквартальними – страховка може коштувати трохи дорожче, але це дозволить вам, у разі продажу авто або бажання змінити страхову компанію, зробити цей процес простіше, чи не сплативши черговий платіж. Оскільки при достроковому розірванні поліса – страхові утримують від суми, що повертається 25-40% витрат на ведення діяльності. Але пам’ятайте, що при страховій виплаті багато компаній користуються правом утримати неоплачені чергові платежі в рахунок такої виплати.

8.Яке СТО вас буде обслуговувати. Якщо віддаєте перевагу вибрати СТО самі або скористатися офіційним, будьте готові, що коштувати це буде дорожче, ніж використовувати вибір страховика. Визначтеся і проговорите цей момент заздалегідь, щоб при укладанні договору ви розуміли, куди знадобиться їхати вашому авто на ремонт.

9.Чи є обмеження по нічному зберіганню. Деякі страхові окремо вписують в умови вимогу про те, що в нічний час авто має перебувати на стоянці, що охороняється або в гаражі. Таким чином, якщо в договорі страхування буде вказано цей пункт і станеться викрадення (як правило, викрадення відбуваються вночі), але при цьому автомобіль – на момент угону – був припаркований біля будинку/готелю/на узбіччі – ви не отримаєте страхову компенсацію.

10.Розмір страхової суми. Вона повинна відповідати об’єктивній ринковій ціні автомобіля на момент укладення договору. Законодавчо Страхувальник має право поставити будь-яку вартість автомобіля, яку хоче, але натомість Страховик також законодавчо має право на пропорційну виплату, якщо вартість авто буде занижена. Таким чином, наприклад, занизивши на 30% реальну вартість авто, є ризик, в разі виплати відшкодування також недоотримати 30% виплати. Намагайтеся уникати недострахування.

Це далеко не весь перелік нюансів, на які слід звернути увагу при укладанні договору страхування. Крім того, важливими положеннями договору є і процедурні обов’язки клієнта (страхувальника) при настанні страхової події.

Ви задумалися про страхування свого авто? Звертайтеся до страхового брокера, і Ви отримаєте безкоштовний пакет послуг, заощадите час і гроші на пошук і вивчення фінансового стану страховика, нюансів договору і т.д.

Замовити дзвінок
Задати питання online