10 порад при страхуванні для виїзду за кордон

страхование туристов

Вже понад 9 місяців в Україні немає візового режиму з країнами ЄС. Але питання про покупку страхового поліса залишається відкритим. Так чи варто його купувати, якщо його вже не вимагають, як це робили при отриманні візи до травня 2017 роки?

Варто, якщо:

 • у вас не оформлений біометричний паспорт;
 • ваша поїздка за кордон обумовлена ​​роботою чи навчанням;
 • хочете взяти поліс не той, який пропонує ваш туроператор.

Згідно Закону «Про туризм», все тревел-компанії обов’язково страхують своїх клієнтів. Але вибрати страхову компанію кожен може сам, заздалегідь повідомивши про це турагентство. Самостійним туристам варто знати, що медичні витрати в Європі – це дороге задоволення. Точніше, необхідність і, як показала практика, туристи, які зіткнулися з нею, без страховок більше не подорожують.

Але рішення купити поліс – це тільки частина завдання. Основне питання: де це зробити і як вибрати страхову компанію?

І тут в режимі кулеметної черги вистрілює список питань …

 • Як вибрати страхову, щоб гарантовано отримати виплату?
 • Як не переплачувати за зайві опції?
 • Як врахувати в полісі ті ризики, які будуть актуальні саме для вашого виду відпочинку/роботи/навчання?
 • Які документи?
 • Терміни?

… .можна і далі продовжувати список. Невже все так складно?

Величезний досвід роботи страховим брокером допоміг нам сформувати типову добірку випадків і порад, які зорієнтують, як не допустити помилки в цьому виді страхування:

 1. Сьогодні при оформленні біометрії більшість адмінцентрів пропонують оформити відразу і страховку. Її формат стандартний, але не спрямований на індивідуальні потреби клієнтів. Можливо, краще подумати про придбання такої страховки в іншому місці, де будуть враховані не тільки терміни, плановані для подорожі, відвідування конкретних країн, а також передбачено покриття видів спорту, якими ви займетеся на відпочинку.
 2. У продовження спортивної теми – цей момент враховуйте відразу при укладанні поліса. Так, коштує дорожче, але впевненості – більше. У разі травми, необхідна медична допомога буде надана. Тут теж свої нюанси: бажано брати ліміт відшкодування вище, тому що, наприклад, евакуація авіатранспортом на гірськолижних курортах ще (не дай Бог, звичайно) обійдеться в пару десятків тисяч євро. Деякі компанії створюють градації для окремих видів спорту, тому також уточнюйте цей момент (зимові види коштують дорожче трекінгу або занять волейболом).
 3. Беріть страховку з запасом часу, так як, якщо доведеться залишитися на лікування під час туру, то термін дії поліса не повинен минути поки ви там. Інакше, будуть витрати. Непередбачені і великі.
 4. Є можливість при оформленні поліса вибрати конкретні країни? – Скористайтеся! Вартість медичних витрат в Азії, Європі або США/Канаді сильно відрізняється, що природним чином відбивається на ціні.
 5. Уважно вивчіть покриття інших видів фізичної активності. Наприклад, катання на слониках, велосипедах, верблюдах включено в стандартне покриття, а на моторолерах – ні!
 6. Для прекрасних дам, які перебувають в положенні – окремо нагадуємо, що у більшості страхових є виняток за термінами вагітності. Як правило, після 6-7 місячного терміну будь-які ускладнення вагітності не покриваються через високі ризики.
 7. Учасникам ігор, олімпіад і змагань, варто відразу уточнювати умови, так як, у деяких страхових є обмеження на професійні та аматорські змагання.
 8. Щасливим володарям декількох закордонних паспортів треба уважно поставитися до вказівки документа в полісі. Впишіть той, який поїде з вами.
 9. Якщо в договорі присутня франшиза (тобто та сума грошей, яку ви самостійно платите, в разі збитку), тоді просіть прорахувати поліс також без неї і порівняйте. Як правило, різниця у вартості буде набагато менше розмірів франшизи, яка встановлюється в доларах або євро.
 10. Річна страховка з фіксованим числом днів (тобто для багаторазових поїздок за кордон) зобов’язує вас самостійно відстежити, щоб кількість днів перебування не перевищило, вказане в полісі. Будьте готові, що від вас вимагатимуть скани всіх сторінок паспорта перед тим, як підтвердити виплату під час страхового випадку.

Як бачимо, тревел-індустрія таїть в собі багато підводних каменів в сфері страхування. Але вміло скориставшись нашими порадами, ви зможете спокійно насолодитися відпочинком і красивим видом моря (гір, пам’яток і т.д.).

А щоб уникнути неприємностей під час відпочинку, радимо звертатися до брокера, який допоможе підібрати необхідне покриття і врегулює питання відшкодування, при страховому прецеденті. І це, мабуть, найбільш слушна порада з цієї статті.

Слідкуйте за нашими оновленнями і в наступній публікації розповімо, як правильно користуватися туристичною страховкою і який алгоритм дій здійснювати, в разі виникнення такої необхідності.

Замовити дзвінок
Задати питання online